Z médií

Rena Horvátová, O Roma Vakeren, 17. 4. 2021

Kampaň Hejtři nás nezastaví organizace Romea reaguje na nenávistné komentáře určené romským studentům, které se pravidelně objevují na sociálních sítích.

 

Jana Baudyšová, Romano voďi, 23. 11. 2020

„Studenti se na nás obraceli sami, někdy nás oslovovali sociální pracovníci nebo učitelé a dávali nám tipy na rodiny, které opravdu potřebují pomoc,“ vzpomíná na první vlnu pandemie koordinátor Romského stipendijního programu organizace ROMEA Štefan Balog.

 

Rena Horvátová, O Roma Vakeren - Český rozhlas Radiožurnál, 19. 9. 2020

ROMEA během první vlny koronaviru díky darům rozdala romským studentům více než 30 notebooků, stolních počítačů a tabletů v celkové hodnotě 176 000 korun.

 

RESPEKT, Ivana Svobodová, 24. 8. 2020 

Na turistickou chatu Doubravka v Železných horách se minulý týden sjely desítky romských studentů středních a vysokých škol. V pořadí už jedenácté vzdělávací setkání s názvem Baruvas – v překladu Rosteme – pro stipendisty programu, který vyhlašuje nezisková organizace ROMEA, přináší studentům z chudých poměrů finanční vzpruhu 14 tisíc korun ročně. Peníze na pomůcky a dojíždění za studiem studentům pomohou, nejsou však to nejdůležitější. Hlavní pro ně je, že se svými tužbami, občas nejistotou a těžkostmi nejsou sami.

 

A2larm.cz, Saša Uhlová, 8. 5. 2020

Organizace ROMEA dlouhodobě podporuje romské studenty z chudých rodin. Nyní spouští novou kampaň a snaží se reagovat i na to, že studentům chybí notebooky, což jim brání ve vzdělávání na dálku.

 

Deník N, Eva Mošpanová, 21. 10. 2018 

Nový deník - Deník N - zveřejnil článek "Vlakem z Moravy za lepší budoucností. Mladí Romové z celého Česka si přijeli pod orloj pro stipendia" o stipendijním programu pro romské studenty SŠ a VOŠ a slavnostním setkání studentů, kteří pro školní rok 2018/19 získali stipendium.

 

iDNES.cz, Anna Brzybohatá, 19. 10. 2018 

Server iDNES.cz zveřejnil článek "Peníze využívají na doučování i dopravu, šedesát Romů dostalo stipendium" o průběhu slavnostního setkání studentů, kteří pro školní rok 2018/19 získali stipendium. Akce se odehrála 19. října 2018 v prostorách Brožíkova sálu na Staroměstské radnici. 

 

Blesk.cz, Zuzana Zelenková, 13 4. 2018 

Server Blesk.cz informuje ve svém článku "Stipendia pomáhají mladým Romům. Petr chce být ředitel banky, Leon policejní prezident" o Romském stipendijním programu, setkání romských studentů BARUVAS a také o videovzkazu k Mezinárodnímu dni Romů, který na něm studenti vytvořili společně s mediálními pracovníky ROMEA TV a Romea.cz a také Richardem Samkem, který je nejen moderátorem České televize, ale také dlouholetým spolupracovníkem organizace ROMEA.

 

168 hodin, Martin Mikule, 22. 1. 2017 

Reportáž o rostoucím počtu romských studentů studujících na vysokých školách v České republice. V reportáži vystupuje několik romských studentů, mezi nimi například Marie Brendzová, studentka Anglo-american College, jejíž snem je stát se kulturní atašé, Filip Sivák, student ČVUT se zaměřením na informatiku, historička Jana Hejkrlíková, Melinda Surmajová, studentka práva a kriminalogie a Martin Dudi, student filozofie a religionistiky.  

 

Události, Richard Samko, 24. 10. 2016

Reportáž o udílení stipendií romským studentům středních a vyšších odborných škol. V reportáži promluvila koordinátorka programu Jitka Votavová a studenti spolu s rodiči. Akci pořádala organizaci ROMEA za podpory dánské nadace VELUX a zúčastnili se jí jak studenti, tak sponzoři programu a další zajímaví hosté. O hudební vystoupení se postarali bratranci Kandráčovi.