Z médií

Server Blesk.cz informuje ve svém článku "Stipendia pomáhají mladým Romům. Petr chce být ředitel banky, Leon policejní prezident" o Romském stipendijním programu, setkání romských studentů BARUVAS a také o videovzkazu k Mezinárodnímu dni Romů, který na něm studenti vytvořili společně s mediálními pracovníky ROMEA TV a Romea.cz a také Richardem Samkem, který je nejen moderátorem České televize, ale také dlouholetým spolupracovníkem organizace ROMEA.

 

"Naši rodiče nemají vysokou školu, ale ve studiu na vysoké škole jsme byli doma vedeni odmala," říká v reportáži pořadu 168 hodin student psychologie Roman Koky. Ten se spolu se svým bratrem Michalem, který studuje farmacii, zúčastnil setkání romských studentů středních a vysokých škol "Baruvas - rosteme". Uspořádala ho na přelomu srpna a září v Krkonoších organizace ROMEA a nedělní pořad České televize 168 hodin o akci odvysílal reportáž.

 

168 hodin, Martin Mikule, 22. 1. 2017 

Reportáž o rostoucím počtu romských studentů studujících na vysokých školách v České republice. V reportáži vystupuje několik romských studentů, mezi nimi například Marie Brendzová, studentka Anglo-american College, jejíž snem je stát se kulturní atašé, Filip Sivák, student ČVUT se zaměřením na informatiku, historička Jana Hejkrlíková, Melinda Surmajová, studentka práva a kriminalogie a Martin Dudi, student filozofie a religionistiky.  

 

Události, Richard Samko, 24. 10. 2016

Reportáž o udílení stipendií romským studentům středních a vyšších odborných škol. V reportáži promluvila koordinátorka programu Jitka Votavová a studenti spolu s rodiči. Akci pořádala organizaci ROMEA za podpory dánské nadace VELUX a zúčastnili se jí jak studenti, tak sponzoři programu a další zajímaví hosté. O hudební vystoupení se postarali bratranci Kandráčovi.

 

TV Barrandov, Bourají předsudky, Eva Střihavková, 25. 10. 2016

Reportáž o romských studentech, stipendistech organizace ROMEA, bratrancích Kandráčových a Kateřině Drapákové a slavnostním předávání certifikátům těmto vynikajícím studentům. V reportáži vystoupila také koordinátorka programu Jitka Votavová.

 

Lidové noviny, POZITIVNÍ ZPRÁVY, Richard Cortéz, 26. 10. 2016

Romští středoškoláci získali stipendia

Více než pět desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol si převzalo stipendia, která jim udělila organizace Romea. Stipendia pomáhají těm, jejichž studium ohrožuje špatná finanční situace jejich rodiny.

 

Blesk.cz, Daniela Soukalová, 25. 10. 2016

Více na Blesk.cz.

Reportáž o vynikajících studentech podpořených organizací ROMEA, kteří s Bleskem.cz hovořili o studiu a svých plánech.

 

Mf Dnes, Ivana Karásková, 26. 10. 2016

Jozef Pecha je jedním z padesáti romských studentů středních a vyšších odborných škol, kteří uspěli v Romském stipendijním programu. Devatenáctiletý student gymnázia v Uherském Hradišti má před sebou maturitu a přijímačky na medicínu. Ráno co ráno vstává v pět, aby z Nivnice, kde žije, včas dorazil do školy.
Svůj každodenní život i svoje ambice popsal MF DNES a pár vět připojila také jeho matka Jana, která ho tento týden do Kaiserštejnského paláce v Praze na slavnostní předání stipendií doprovodila.

 

Český rozhlas Radiožurnál, Večerní host Radiožurnálu, 7.7.2016

Hodinu před půlnocí se sešli ve studiu Radiožurnálu s moderátorkou pořadu Zuzanou Burešovou koordinátorka projektu Yveta Kenety, Melinda Surmajová a Filip Sivák. Diskutovali o tom, jak jim ve studiu pomohl stipendijní program RMUSP a o jejich plánech do budoucna. Yveta Kenety také mluvila o novém stipendijním programu pro romské středoškoláky.  

 

Český rozhlas Radiožurnál, O Roma Vakeren, 30.4.2016

V sobotu odvysílal Český rozhlas ve svém pravidelném pořadu O Roma Vakeren reportáž o možnostech stipendií pro romské studenty vysokých škol, ale také o novém programu podpory pro romské středoškoláky. Pořad se natáčel během tiskové konference, kterou pořádala organizace ROMEA. V pořadu vystoupila studentka Tereza Heková a koordinátorky obou programů Yveta Kenety a Jitka Votavová. Pořad poukázal na rostoucí zájem mezi Romy o vzdělávání.