Praha 2. března 2017 - Tento víkend se v Brně uskuteční 2. setkání romských středoškolských a vysokoškolských studentů, kteří v letošním školním roce získali stipendium. Víkendová setkání podporují nadace Bader Philanthropies, VELUX, Albatros, Open society fund a realizuje je organizace ROMEA.

„Na březnovém setkání se studenti kromě vzájemného poznávání seznámí podrobněji s romskou historií, naučí se základům správné argumentace a diskuze,“ uvádí projektová koordinátorka víkendových setkání Renata Berkyová.

Program pravidelných setkávání romských studentů nese název „Baruvas“, v češtině „Rosteme“. Během víkendu budou moci studenti poznat prostředí brněnského Cejlu a nahlédnout do Muzea romské kultury. Očekává se účast celkem 30 romských studentů. Brněnské setkání navazuje na první akci, která se konala na chatě Doubravka v létě loňského roku. Další se bude konat v Praze a poslední letošní v létě v Krkonoších.

„K většině aktivit jsou přizvaní externí lektoři, například z Muzea romské kultury či Debatního kroužku Masarykovy univerzity v Brně. Program se připravuje ve spolupráci s instruktory Letního tábora Alea, a věříme, že to bude víkend, na který studenti jen tak nezapomenou," dodává Renata Berkyová.