V průběhu prvního červnového týdne 2018 bude spuštěna on-line aplikace pro posílání žádostí o stipendium pro romské studenty středních a vyšších odborných škol. To uděluje organizace ROMEA od roku 2016 v rámci projektu Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ za podpory dánské nadace VELUX a dalších donorů a individuálních dárců. Zájemci o stipendium mohou posílat on-line žádosti prostřednictvím webových stránek www.romskastipendia.cz až do 15. července 2018.

Výše stipendia se liší podle toho, zda jde o studenta na střední nebo vyšší odborné škole. Pokud studenti splní podmínky a získají potřebný počet bodů za svou žádost, získá středoškolský stipendista 14 000 Kč na školní rok, stipendista na VOŠ dostane 21 000 Kč.

Pří výběru budoucích stipendistů z řad středoškoláků a studentů VOŠ bude tříčlenná hodnotící komise zohledňovat vedle studijního průměru a ekonomické situace rodiny také motivaci ke studiu či například mimoškolní aktivity žadatele. Výsledky budou známy na přelomu srpna a září.

Organizace ROMEA může na nadcházející školní rok podpořit minimálně 50 středoškoláků a 10 studentů VOŠ.

Podrobnější informace o tom, co vše je potřeba k žádosti doložit, získají zájemci ZDE nebo na telefonu +420 257 329 667 či na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte naše webové stránky kvůli přesnému termínu otevření on-line aplikace pro žadatele o stipendium.