Aktuality

Motivační besedy jsou už v rámci Stipendijního programu organizace ROMEA zaběhlou aktivitou, která pomáhá motivovat ke studiu romské i neromské žáky základních škol po celé republice. V roce 2023 se ale tento projekt studentů rozrostl, skupiny řečníků se znásobily a na lokální úrovni působí jako samostatné jednotky. Díky tomu všemu se nyní může realizovat více besed a dopad této iniciativy, která generuje mladé motivované studenty středních škol, může být mnohem větší.

 

Do stipendijního programu organizace ROMEA se letos přihlásilo velké množství romských studentů středních a vysokých škol. Z celkem 180 přihlášených vybrala na konci léta komise celkem 80 studentů, kteří si v pátek 20. října převzali na Staroměstské radnici v Praze stipendijní certifikáty. Záštitu nad akcí převzal pražský radní pro školství, sport a volnočasové aktivity, Antonín Klecanda.

 

Do stipendijního programu organizace ROMEA se i letos přihlásil obrovský počet romských studentů středních a vysokých škol. Z celkem 180 přihlášených vybrala na konci léta odborná porota celkem 80 studentů, na které čeká v pátek 20. října slavnostní ceremoniál předávání stipendijních certifikátů na Staroměstské radnici v Praze a večerní koncert studentů a absolventů tohoto programu.

 

Už 26. srpna začne jubilejní dvacáté setkání studentů s názvem BARUVAS. Toto setkání bude plné novinek, a to nejen těch v programu. Studenti budou ubytováni v rekreačním středisku poblíž Plzně, které je obklopené krásnými lesy. Účastníci se mohou těšit například na interaktivní přednášku o romské historii, kterou povede historička Renata Berkyová, kreativní tvorbu tematicky zaměřených periodik, výlet po okolních lesech nebo třeba na workshop o prevenci sexuálního násilí a genderových stereotypů. 

 

Romští studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol se mohou od pondělí 19. června do pondělí 31. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní a akademický rok 2023/2024. Stipendijní program organizace ROMEA byl spuštěn v roce 2016 a od té doby bylo rozděleno celkem 525 stipendií v hodnotě bezmála 8.6 milionů korun.